Скачати безкоштовно конспекти урокв з укрансько мови 4 клас
Dating > Скачати безкоштовно конспекти урокв з укрансько мови 4 клас
Download links: → Скачати безкоштовно конспекти урокв з укрансько мови 4 клас → Скачати безкоштовно конспекти урокв з укрансько мови 4 клас
Мовлення дає можливість відрізнити вчену людину від неука. Автор: Завадський Віталій Сергійович Навчальний заклад: Олександрівська загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів Снігурівської районної ради Миколаївської області Тема: Узагальнення знань і вмінь з теми «Дієслово» Мета: Узагальнити й систематизувати знання з даної теми, закріпити навички правопису не з дієсловами. Тут ви можете безкоштовно скачати та подивитися онлайн конспекти уроків 2 класу за новою програмою, які можна використати в навчальному році: оновлено. Осмислення нових знань в процесі практичної діяльності 1.
I семестр Мій конспект: Помощь по использованию электронной библиотеки книг: Информация Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации. Кубування -Які рослини згадувалися у вправі? Яке із двох понять «мова» і «мовлення» ширше? Складання речень за схемами. Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело. Читання записаних учнями віршів про мову. Жодна частина цього видання не може бути відтворена в будь-якому вигляді без дозволу автора чи видавництва. Тому необхідно плекати і берегти рідну мову, щоб не губилися корені, щоб люди не забували свого минулого і намагалися передати нащадкам у спадок свою велику любов до рідної землі. Другим та основним розділом, який будуть проходити школярі з української мови в четвертому класі, це будуть теми про різні частини мови. Як ви можете розвивати своє мовлення? Подскажите, где скачать бесплатно?. Повторення й узагальнення вивченого про слово.
Роджер, постаравшись принять скорбный вид, отправился в Беллоу, чтобы объяснить сложившуюся ситуацию тетушке, но там обнаружил, что она в сопровождении Бернарда Бикля поехала в космопорт. Завдяки конспектам повних уроків можна одержати знання в цікавій та доступній формі. У рамках поняття протестів кінця 2013 року відбувалися зокрема мітинги, демонстрації, студентські страйки.
Navigation - Контроль навчальних досягнень учнів. Сухомлинського, збірки творів письменника, план подорожі, малюнки тварин, таблиці слів, набір карток - складів, музичний запис.
ТЕРНОПІЛЬ НАВЧАЛЬНА КНИГА БОГДАН 3 УДК : ББК Укр Т 92 Серію «Бібліотека вчителя» засновано в 2007 році Рецензенти: кандидат педагогічних наук, доцент Онишків З. Т 92 Українська мова : конспекти уроків : 4 клас : до підр. Тернопіль : Навчальна книга Богдан, с. ISBN серія ISBN У посібнику подано розгорнуті конспекти уроків української мови, матеріал яких відповідає навчальній програмі МОН України, Державному стандарту початкової освіти та підручнику «Українська мова. Запропоновані зразки бесід, мовні ігри, диференційовані завдання, цікава інформація для вчителя допоможуть урізноманітнити навчальний процес і розширити пізнавальні інтереси дітей. Для вчителів початкових класів і студентів педагогічних навчальних закладів. УДК : ББК Укр Охороняється законом про авторське право. Жодна частина цього видання не може бути відтворена в будь-якому вигляді без дозволу автора чи видавництва. Мова жива скарбниця історії народу. Старі та нові слова. Тема, основна думка, заголовок тексту. Складання запитань і відповідей на задану тему. Речення за метою висловлювання та інтонацією. Твір на основі вражень від екскурсії. Головні та другорядні однорідні члени речення. Інтонації перелічування та протиставлення кома, сполучники. Повторення й узагальнення вивченого про слово. Робота з деформованим текстом: переставляння частин текст, додавання кінця. Узагальнення й повторення вивченого. Іменник як частина мови. Робота з деформованим текстом заміна недоречно повторюваних слів. Закінчення іменників чоловічого роду на -ар, -яр у родовому й орудному відмінках однини. Відмінювання іменників чоловічого роду назв істот у давальному та місцевому відмінках однини. Переказ тексту з елементами опису. Детальний переказ тексту з творчим завданням. Роль прикметників у мовленні. Уживання прикметників у прямому та переносному значеннях. Відмінкові закінчення прикметників з основою на твердий приголосний Відмінювання прикметників з основою на м який приголосний в однині та множині. Контроль навчальних досягнень учнів. Визначення відмінків прикметників за відмінками іменників. Складання новорічних та різдвяних привітань. Мова жива скарбниця історії народу. Закріпити знання про мову як найважливіший засіб спілкування; зосередити увагу учнів на необхідності вивчення рідної мови; навчити дітей диференціювати зміст термінів «мова» і «мовлення»; виховувати інтерес до мови як до неоціненної скарбниці знань, повагу до державних символів. Обладнання: аудіозапис Гімну України; таблиця «Мова і мовлення», ілюстрації з теми. Дата Клас Додатковий матеріал до уроку Хід уроку І. Ось і закінчилося літо. Попереду новий навчальний рік. Хочу побажати, щоби він був для вас цікавим, успішним і результативним. Ознайомлення з новим підручником «Українська мова» авт. Робота зі структурою підручника. Робота з текстом Державного Гімну України. Прочитайте на дошці запис, доповніть речення словами за змістом. У кожного народу є своя мова. Вона для нього найдорожча. Найкращою для нас є мова, бо ми і живемо в. Україна одна з найбільших у Європі держав. У Карпатах, у містечку Рахів, знаходиться географічний центр Європи. Здавна слава про Україну ширилася по усьому світі. Багато завойовників хотіли володіти цими землями. Про нелегку долю українського народу, його незламну волю, героїзм, самовідданість, прагнення до свободи і незалежності оспівується в урочистій патріотичній пісні, що уславлює державу Державному Гімні України. Незламність духу українців побачив увесь світ під час Революції гідності Євромайдану у роках, коли у містах і селах усієї України люди постали проти свавілля влади. Революція гідності не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Державний Прапор, Державний Герб, Державний Гімн України символи держави супроводжували українців у найважчі хвилини життя. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Первинне сприймання та усвідомлення нового матеріалу. Як нема без зірок небозводу, як блакиті без сонця нема, так і мови нема без народу, і народу без мови нема. Володимир Забаштанський Сьогодні ми розпочинаємо тему «Мова і мовлення». Перевірка виконання письмових завдань. Якими мовами розмовляють різні народи світу? Українець українською, росіянин, білорус, чех, німець, японець, китаєць, грузин, португалець. Почитайте текст вправи 3, с. Для чого людям потрібна мова? Чому мову називають одним із найкоштовніших скарбів народу? Як людина пізнає багатство мови? Діти, уявіть собі дивовижний океан, що складається із безлічі слів, які існують від часу створення нашої мови до сьогоднішніх днів. Але жодна людина не здатна ними оволодіти. МОВА г Логічне завдання. Орієнтовний словниковий запас дітей Вік дитини знає 5-10 простих слів 7 років близько 300 слів 5 років майже 500 слів 1 рік близько тисячі слів 2 роки 1,5 2 тисяч слів 3 роки до 5 тисяч слів 4 роки від 4 до 7 тисяч слів 6 років Звичайно ви, учні 4 класу, знаєте більше, ніж першокласники. Ваші батьки знають більше від вас, учені-лінгвісти ще більше, але усіх слів усе ж ніхто не знає. МОВА МОВЛЕННЯ 6 8 ІV. Розвиток мовлення часто залежить від сім ї, умов проживання, навчання, виховання. Поміркуйте, у якій сім ї в дитини буде краще розвиватися мовлення. Хто із дітей, на вашу думку, буде мати більший словниковий запас слів? Яке із оточень є хорошим для розвитку мовлення дитини? Робота з таблицею «Мова і мовлення». Мовлення також підкоряється нормі літературної мови, однак порушення норми є, оскільки мовлення, на відміну від мови, індивідуальне. Мовлення буває усним слухаємо і говоримо і писемним пишемо і читаємо. Якщо я назву усне мовлення плесніть у долоні. Розмова по телефону, лист, sms, розповідь вчителя, текст у книжці, телеграма. Спробуйте розмістити їх у хронологічній послідовності. Рідну мову ми чуємо з перших хвилин свого життя. З нею ми народжуємося, вона супроводжує нас усе життя. До рідного слова торкаюсь душею, боюсь очорнити чи зрадить його. З цих слів наша мова, пишаємось нею це музика й пісня народу мого. У шелесті трав, у цвітінні калини я чую цю мову у сні й наяву. Вона в моїм серці, це вся Україна, я дихаю нею, я нею живу! Письмове виконання завдань вправи 3, с. На які два види поділяється мовлення? Яке із двох понять «мова» і «мовлення» ширше? Як ви можете розвивати своє мовлення? Яку роль відіграє мова у навчанні, праці? Яке значення має мова у житті народу? Поміркуйте, який вид мовлення ви використовуєте, коли молитесь чи читаєте мовчки. Додатковий матеріал для індивідуальної роботи з учнями. Як ви розумієте слово «скарбниця»? Мова жива скарбниця народу. «Розшифруйте» речення, поясніть його зміст. Золото добувають із землі, а знання з книжок. Як ви розумієте зміст речення? Мова це віконце, через яке людина бачить світ. Словник української мови дає таке визначення: «Спілкування це процес взаємодії між людьми, в якому відбувається обмін діяльністю, інформацією, досвідом, умінням і навичками, результатами праці». Жодна людина не існує сама по собі. Кожен із нас може жити лише серед людей і зв язаний з ними безліччю найрізноманітніших стосунків. Якщо людину позбавити на тривалий час можливості спілкування з собі подібними, можуть втратити набуті ними раніше людські якості. Селькірк прототип Робінзона Крузо, який чотири роки прожив самотньо на безлюдному острові, не лише розучився розмовляти, а й втратив здатність правильно розуміти, що з ним відбувається. Якби з народження людина була позбавлена можливості спілкуватися з людьми, вона ніколи не стала би цивілізованим, культурно і морально розвиненим громадянином, була би до кінця життя приреченою залишатися напівтвариною, і лише зовні, нагадувала б людину. Це в мультфільмах та казках про Мауглі ми бачимо, що людина серед тварин уміла розмовляти людською мовою. Кожній людині тією чи іншою мірою властива потреба у спілкуванні. З одного боку, це потреба в нових враженнях, почуттях, знаннях. З іншого це потреба поділитися з кимсь власними переживаннями і думками. Саме через спілкування відбувається навчання і виховання людини, засвоєння нею різних форм соціального досвіду. Водночас саме у спілкуванні проявляють себе і розкриваються різноманітні риси і властивості людини, її внутрішній світ, який стає доступним для інших. У Біблії записано: «Спочатку було слово». Ніщо не має такої ваги, як Слово. Вони в собі всі різні: тривожні й тихі, радісні й сумні; є терпеливі, є жорстокі й грізні, лукаві й чесні, мудрі і смішні... Не грайся словом, є святі слова, що матері з доріг вертають сина. Спіши до неї, доки ще жива, допоки розум і допоки сила. Ткач Що таке усне мовлення? Це форма безпосереднього спілкування між двома або кількома особами, розповідь однієї людини, промова на зборах, по радіо, телебаченню Як оволодіти усним мовленням? Усним мовленням володіє той, хто вміє говорити, знає мову. У кожної людини її власне мовлення індивідуально забарвлене, тому ми часто впізнаємо ту чи іншу людину за її умінням довести інформацію до співбесідників. Слухаючи мовлення, ми можемо визначити хто вона за професією, який словниковий запас, чи читає книжки. Мовлення дає можливість відрізнити вчену людину від неука. Які вимоги до усного мовлення? Усне мовлення має бути правильним, виразним, зрозумілим для слухачів, без «слів-паразитів». Чим ще користуються люди під час усного мовлення? Жестами, мімікою, положенням тіла, дотиком, інтонацією, гучністю, темпом, тембром, тональністю, а також вкрапленням у голосі сміхом, плачем, покашлюванням, паузами, дикцією тощо. Навіть при значних зусиллях і не зважаючи на наполегливі тренування людині не вдається цілковито контролювати свою поведінку. Наприклад, у скрутній ситуації у людини пітніє чоло, червоніє обличчя, тремтять руки, розширюються зіниці, бігає погляд, тощо. Сучасній людині воно допомагає пізнати далеке минуле, зберегти і передавати свої знання майбутнім поколінням. Писемне мовлення спирається на усне і є вторинним. У писемному мовленні точніший добір лексики. Одиницею писемного мовлення є текст. Писемне мовлення передається не лише словами й літерами, а й графічними знаками, схемами, таблицями, малюнками тощо. За офіційними джерелами, Рахів заснований у 1447 р. За 12 км від Рахова, біля села Ділове, на узбіччі автотраси стоїть старий геодезичний знак і сучасна стела. На знакові латинський напис: «Locus Perennis Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. «Постійне, точне, одвічне місце. Дуже точно, із спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів і паралелей, встановлено Центр Європи. Саме в цій точці перетинаються лінії між Лісабоном і Уралом, землею Франца-Йосипа і Босфором. До Києва звідси 700 км, до Будапешта 510, до Праги 900, до Відня Революція гідності національно-патріотичні, протестні акції в Україні, передусім, проти корупції, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України. Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада. У рамках поняття протестів кінця 2013 року відбувалися зокрема мітинги, демонстрації, студентські страйки. Старі та нові слова. Продовжити роботу з формування поняття про мову, її важливу роль у житті людини, учити працювати з тлумачним словником; розвивати мовлення, спостережливість учнів, інтерес до вивчення мови; сприяти розвитку правильної вимови слів, уміння «зазирнути» у слово. Обладнання: тлумачний словник, фото княгині Ольги, зображення телескопа та марсохода, планет сонячної системи. Дата Клас Додатковий матеріал до уроку І. Читання записаних учнями віршів про мову. Підготувати відповіді на запитання. Якими словами автор підкреслює свою любов до рідної мови? Поясніть як ви розумієте слово «держава». Чи погоджуєтеся ви з думкою, що для усіх людей планети найкращою є українська мова? Чи потрібно поважати інші мови? Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу. Як ви розумієте вислів: «Скільки ти мов знаєш стільки разів ти людина»? Людина може знати дві, три, навіть десять мов, вільно спілкуватися ними. І це допомагає їй у спілкуванні з іншими людьми. Адже кожному на цій землі буде приємно почути звертання рідною мовою, тому що це виявлення поваги до людини, її національної культури, її гідності. І жителі кожної країни знають і поважають свою мову, плекають її. Тому, приїжджаючи в іншу країну, ми намагаємося вивчити хоча б два слова тією мовою, якою там говорять. Самостійна робота учнів із підручником за вправою 5, с. Коли якесь слово вам незрозуміле, на допомогу прийде тлумачний словник. У ньому пояснюється значення багатьох слів, наводяться приклади їхнього вживання. Давайте спробуємо попрацювати з ним і відшукати деякі слова, наприклад, аеродром. Робота з тлумачним словником. Аеродром, також летовище комплекс спеціально підготовлених земельних ділянок, споруд і обладнання, що забезпечують зліт, посадку, розміщення і обслуговування літаків. Космос Всесвіт як єдине ціле. Поняття походить зі стародавньої Греції, де слово Космос вживалося на позначення встановленого Богом Богами, Божеством всесвітнього Ладу, Порядку на противагу Хаосу всесвітньому Безладу. У загальному значенні Космос це надскупчення галактик, які розкидані у просторі та у часі на величезній відстані. Космодром територія, на якій розміщується комплекс споруд, призначений для запуску космічних апаратів у космос. Назва створена за аналогією з аеродромом для літаків. Зазвичай, космодроми займають велику площу і розташовані на віддалі від густонаселених місць, щоб при падінні ступенів ракет-носіїв не завдати пошкоджень населеним пунктам або сусіднім стартовим майданчикам. Буква до букви слово вродилось, заусміхалось, заколосилось, серце зраділо слову, як брату, слово це щастя, слово це свято. Ніжна, красива, мудра, крилата, думка це радість, думка це свято. Вчимося, друзі, слово любити. Слово до слова й думка сповита. Люди без думки птиці безкрилі, з думкою люди мудрі й щасливі. Закріплення та систематизація знань. Робота над вправою 6, с. Знаючи мову, можна простежити не тільки її історію, а й історію усього народу. Саме у мові людина знаходить своє коріння, розуміє, що вона є лише часточкою великого цілого. Тому необхідно плекати і берегти рідну мову, щоб не губилися корені, щоб люди не забували свого минулого і намагалися передати нащадкам у спадок свою велику любов до рідної землі. Робота над новими словами вправа 6, с. Марсохід космічний апарат, планетохід призначений для дослідження планети Марс. За весь час досліджень Марса на поверхні працювали чотири марсоходи, двоє з них працюють станом на кінець 2012 року. Усі вони керуються дистанційно командами із Землі і передали дослідникам різну інформацію. Поясніть значення слова «місяцехід». Космічний апарат, планетохід, призначений для дослідження Місяця. На дошці записані назви планет. Завдання: розмістити записати цифри над словами назви планет у алфавітному порядку: Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Поясніть значення слів «планетологія» наука, що вивчає планети і супутники , «планетолог» астроном, що вивчає планети; планетознавець. Робота над старими словами. На момент заснування мешканці отримували звільнення «свободу» від будь-якого державного обов язку трудового, військового. Диференційовані завдання для самостійної роботи учнів. Інструктаж стосовно домашнього завдання. Прочитайте завдання вправи 8. У якій послідовності потрібно записувати подані слова? Скільки речень потрібно скласти? Додаткове завдання для допитливих: довідатися походження слів «республіка», «революція». Якими шляхами збагачується мова? Запозичення з інших мов, словотворення, у зв язку із розвитком науки, нових технологій Що нового ви довідалися на уроці? Що вас найбільше зацікавило? Княгиня Ольга правила Київською Руссю з 945 до 962 року після жорстокого вбивства її чоловіка, Великого князя Київського Ігоря. Вона першою з правителів прийняла християнство ще до хрещення Русі її онуком Володимиром. Художня література для школярів про космос: Я. Голованов «Дорога на космодром»; В. Кащенко «Сузір я драконів»; П. Клушанцев «Про що розповів телескоп»; О. Скоролупова «Підкорення космосу»; М. Носов «Незнайко на місяці». Культура мовлення та спілкування. Актуалізувати отримані знання з мовної культури; ознайомити з основними характеристиками культурного мовлення, виробляти уміння застосовувати їх у житті; розвивати усне мовлення, уміння працювати самостійно й колективно; виховувати культуру мовленнєвого спілкування. Обладнання: таблиця, індивідуальні картки з приказками і прислів ями. Перевірка домашнього завдання вправа 8. Поділити слова на склади та для переносу. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання. З індивідуальних карток прочитайте прислів я та приказки про мову. Як ви їх розумієте? Мотивація навчальної діяльності учнів. Скажіть, яке прислів я сподобалось вам найбільше. Чи важливо вміти правильно спілкуватись? На сьогоднішньому уроці ми будемо навчатися культури мовлення. Що ви розумієте під культурою мовлення? Чистота, правильність, виразність, точність. Про чистоту мови прочитайте у тексті вправи 9, с Гра «Розвідники». Учитель зачитує речення, учні повинні відшукати суржики. А можна Даші дать трубку? Даша зараз занята, подожди одну сікунду. Все харашо, урокі вчіла. Та скучно дома сидіть, дак рішила до тебе позвонить. Єслі шо, я тобі звякну. Ну всьо тоді, пока. Що ви можете сказати про культуру мовлення бабусі й дівчаток? Письмове завдання до вправи 9, с Культура мовлення і культура спілкування. Вправа 10, с 16 5. Де як прийнято говорити і поводитись На урочистій лінійці; зі сцени; відповідаючи на уроці перед класом. У громадському транспорті, у фойє театру, кінотеатру, в парку відпочинку, бібліотеці, у весняному лісі тощо. У залі театру, кінотеатру, в читальному залі, в музеї, на уроці з сусідом по парті. На спортивному майданчику, стадіоні, катку, під час ігор на повітрі, змагань, в осінньому та зимовому лісі, на сніговій гірці тощо. Голосно, виразно, щоб було добре чути в різних кінцях залу, класу. Напівголосно, щоб було чути тільки співрозмовнику. Не привертати до своїх розмов увагу інших. Не заважати людям, які відпочивають, читають; не полохати пташок, що висиджують у цей час малят. У разі нагальної потреби тихо або, навіть, пошепки, щоб не заважати, не відволікати від самостійної роботи, слухання. Підвищеним голосом, можна навіть голосно вигукувати, кричати, виражати вголос радість, задоволення, підтримку команді. Мовчазним уклоном привітайтесь зі знайомими, навіть з особливо близьким не вітайтесь за руку та не заводьте бесіду будьте скромні. Не цікавтеся та не вглядайтесь у людей, які навколо вас, а моліться з відвертими почуттями, зосереджуючись на порядку та змісті служби. Закріплення вивченого та систематизація знань. Письмове завдання до вправи 10, с Робота зі словниковими словами «будь ласка», «до побачення». Будь ласка ввічлива форма звертання до кого-небудь з якимсь проханням. До побачення На все добре! Письмове виконання вправи 11, с Робота в зошитах з друкованою основою. Прочитайте уривок вірша М. Рильського запис на дошці. Як ви розумієте виділені словосполучення? Як парость виноградної лози плекайте мову. Пильно й ненастанно політь бур ян. Чистіша від сльози вона хай буде. Як берегти і примножувати багатство рідної мови? Як зробити своє мовлення культурним?
Last updated